USG Doppler we Wrocławiu

  USG Doppler służy do diagnozowania zmian mogących prowadzić do takich chorób jak udar mózgu czy zawału serca. USG Doppler bada stan naszych żył i tętnic, dzięki czemu wiemy w jakiej kondycji fizycznej jest nasze ciało. Podczas wykonywania badania diagnozie podlega różnica w częstotliwości powracających fal. Jeżeli lekarz prowadzący zauważy takie różnice, wówczas jest w stanie stwierdzić, w których miejscach naczyń krwionośnych występuje nieprawidłowy przepływ krwi.

  Diagnozowanie nieprawidłowości w krążeniu z pomocą USG Doppler odbywa się bardzo sprawnie i skutecznie. USG Doppler pomaga również w wykrywaniu guzów nowotworowych, które w większości są bardzo ukrwione.

Jak przygotować się na badanie USG Doppler?

  Jeżeli chcesz zrobić badanie, nie musisz specjalnie się przygotowywać. W przeciwieństwie do tradycyjnych badań krwi, nie wymagana jest postawa na czczo. Również wiek nie ma tutaj znaczenia. Badanie to może zostać przeprowadzone na każdym pacjencie z racji swej niskiej inwazyjności.

Ile trwa badanie USG Doppler?

   Badanie wykonywane jest od razu a wyniki są natychmiastowo opisywane przez lekarza wykonującego dane badanie USG. Dzięki temu badaniu, od razu będą Państwo w stanie sprawdzić stan swojego układu krążenia.

Rejestracja również w ramach pakietów zdrowotnych

logo